Martha & Tena Elefteriadu se chystají na 50. sezonu

Přestože letos to je už 50 let, kdy Supraphon vydal jejich první singl s písničkou „Tam chtěla bych být“, mají zpěvačky Martha & Tena Elefteriadu stále nabitý program.

Letos v srpnu spustily nový moderní design svých webových stránek www.martha-tena.net a www.recketance.cz, kde lze najít kromě aktuálních informací také průřez 50 lety jejich kariéry, obsáhlou diskografii, přehledně řešenou fotogalerii a informace ke kurzům řeckých tanců, které zpěvačky pořádají již více než deset let. Právě s novým termínem kurzů řeckých tanců odstartují zpěvačky 6. září podzimní sezonu.

Následně odlétá Martha s ostravským štábem České televize na řecké ostrovy Kréta, Rhodos a Karpathos, kde natočí další díly oblíbeného cyklu Postřehy odjinud. První série vznikla v roce 2012 a na příští rok se chystá knižní podoba tohoto seriálu.

Příští rok by se ti, kdo mají rádi Řecko a hlavně řeckou hudbu, měli také dočkat novinkového CD Marthy & Teny, které přinese ty nejlepší řecké písně, se kterými se zpěvačky potkávaly v posledních letech. Album s pracovním názvem „Písně řeckého pobřeží“ naváže na jejich předchozí úspěšné tituly V rytmu řeckého tance, Řecké slunce, Děti z Pirea a Nejkrásnější řecké písně (ty byly oceněny multiplatinovou deskou za prodej více než 30 tisíc nosičů).

Do té doby ještě čeká Marthu & Tenu řada domácích vystoupení, například na Československém beat-festivalu „Černý racek a ti druzí“ nebo koncert s řeckými muzikanty z ostrova Karpathos, který by se měl uskutečnit 24. listopadu v Klubu Lávka.

(tisková zpráva, 24.08.2018)