Martha a Tena vydávají první audioknihu

Dne 08.03.2024 vychází audiokniha MARTHA & TENA dvojhlasně, kterou si napsaly a načetly samy zpěvačky Martha a Tena Elefteriadu. Posluchače každá zvlášť provede vyprávěním vzpomínek na společný osobní i umělecký život. Posluchač může porovnat oba pohledy a vnímat jejich životní pohled na věci kolem nás. Navíc se dozví, jak to bylo s příchodem jejich rodiny z Řecka na Moravu, o počátcích kariéry, o poctách, cenách, ale také o odvrácené straně uměleckého života. Dozvíte se i něco ze soukromí – o manželství, dětech a radostech, které jim život dodnes přináší.

Při této příležitosti jsem paní Marthu požádal o rozhovor.

Co Vás přivedlo k namluvení své první audioknihy?
Naše vzpomínání vyšlo před lety knižně. Moc jsme tenkrát s Tenou nevěděly, jestli taková kniha vůbec někoho zaujme, Ale dostáváme dotazy, zda náhodou ještě nemáme k dispozici volný výtisk, protože není v běžných obchodech k zakoupení. A nemáme. Vše se prodalo. Když jsme uvažovaly o dotisku, dostala jsem nápad vydat ji jako audioknihu a naše vzpomínání společně s Tenou načíst. A jsem velice ráda, protože nás ta práce moc bavila. Navíc jsme vzpomínky krátce doplnily i o události, které se udály až po vydání původní knížky.

Audiokniha vychází na Mezinárodní den žen. Je v tom záměr nebo se jedná o náhodu?
Naši příznivci jsou ženy i muži, ale žen je nějak více. Proto jsme se rozhodly pozdržet vydání a darovat naší audioknihu právě ženám v tento den. Snad se muži neurazí. Vedle zpívání totiž učím také řecké tance, a to už pěknou řádku let. V Česku tančí většinou ženy, proto jich máme kolem sebe více. Jsem ale pyšná na každého, kdo na našich řeckých večerech předvede, co se naučil a zatančí jako kdyby v Řecku vyrůstal. Tohle propojování kultur mě velice těší.

Můžeme se těšit na další audioknihy? Nebo budete natáčet další hudební album?
Plány jsou na všechno. Ale do čeho se pustit dříve? Před dvěma lety jsme vydali album řeckých písní Všechny barvy moře. Ráda bych se pustila do nových projektů. Nyní se ale ještě chvíli budu těšit z naší audioknihy.

Kde Vás můžeme v nebližší době vidět?
V sobotu 9. března zpíváme na Řeckém večeru v Kulturním domě Barikádníků v Praze. Vítáme každého. I toho, kdo se chce jen zaposlouchat do našich písní, tancovat nemusí… A ten, kdo přijde, zažije zároveň i křest naší audioknihy MARTHA & TENA dvojhlasně. Naše pozvání přijali a rolí kmotrů se zhostí Bára Hrzánová a Tomáš Töpfer. A možná se objeví ještě další zajímaví hosté… Přijďte, těšíme se na vás.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se audiokniha líbí.

David Filip

Objednávka
Fyzické CD (MP3) lze objednat exkluzivně na www.filmnadvd.cz.

Digitální album si lze zakoupit v síti Supraphon např. na www.supraphonline.cz.